wtorek, 16 września 2014

Nefretete

gdy tylko rozpoczęła swoje rządy w Egipcie( ok. 1300 r p.n.e) u boku faraona Echnatona( albo zamiast męża?! nie do końca wiadomo) zaczęła sprzątanie w religijności.Starzy kapłani stracili wzięcie, pojawili się czciciele bezosobowego boga-słońce ze znakiem krzyża zwanym anch/ankhi/crus ansata.
Krzyż wyglądem przypomina literkę T z pętlą, znakiem Izydy.Jest symbolem życia ten krzyż i starożytni koptyjscy chrześcijanie używali ten znak jako własny, ponieważ wyraża istotę  jedności kobiecości-męskości, czyli onego - gender.
W  sali posiedzeń Sejmu RP, któremu przewodniczyła Ewa Kopacz (po sześciu tysiącach lat patriarchalnego systemu łupów ) wisi już inny krzyż i  uchodzi za symbol chrześcijański, choć nim wcale NIE jest.
Tego właśnie krzyża przyszła premier broniła , broni i prawdopodobnie będzie bronić.Biskupi mogą być spokojni.Cieszą się jak nikt inny w Polsce, bo cieszą się zawsze gdy do władzy dochodzą osoby wspierające biskupów.
Ostatnie dwudziestopięciolecie należy niemal wyłącznie do wspierających i dlatego rewolucji tu NIE będzie, a wspieranie.
Gdy  to wspieranie biskupów pójdzie za daleko- być może w końcu ktoś się zdenerwuje i pozamiata po swoich poprzednikach tak bardzo hojnych z naszych kieszeni, ale NIE będzie to Ewa Kopacz .
Z całą pewnością Ewy Kopacz NIE będziemy sobie kojarzyć z "Piękną, która nadchodzi", czyli Nefretete, a szkoda, bo tak jak królowa egipska posprzątała
- uczymy się nieustannie od 1300 roku p.n.e.i podziw dla onego sprzątania
 wciąż wzrasta.Na następczynię Nefretete będziemy zmuszeni poczekać...

11 komentarzy:

 1. Witaj* Tak bardzo się cieszę, że wznowiłaś aktywność bloga i mam możliwość spotkać tak wspaniałe teksty, które czytam z uwagą. To piękne wyjście - od działalności królowej piękna Nefretete do naszych oczekiwań dotyczących świeckości naszego państwa. Ten post można wprost kontemplować :)) Zgadzam się, że przyjdzie nam jeszcze poczekać na osobę, która będzie miała siły, by zmierzyć się z klerykalizacją.Podzielam Twoje zdanie, że tego zadania nie podejmie się nasza Pani Premier. Pozdrawiam***

  OdpowiedzUsuń
 2. ZOLA, dziękuję Ci serdecznie za miłe słowo.Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 3. I sama napisałaś, że krzyż pochodzi z pogańskich religii i to poganie jako pierwsi posługiwali się nim jako symbolem.
  2 List do Koryntian 6:14-16 mówi:
  "Nie wprzęgajcie się nierówno w jarzmo z niewierzącymi. Bo cóż wspólnego ma prawość z bezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła z ciemnością? Ponadto jakaż jest zgoda między Chrystusem a Belialem? Albo jakiż dział ma wierny z niewierzącym? I jakąż ugodę ma świątynia Boża z bożkami?"
  Z tego wynika, że Bóg sobie nie życzy, by chrześcijanie upodabniali się do niewierzących. Jak zostaną ocenieni ludzie, którzy posługują się krzyżem egipskim (z pętelką u góry) od 5 tysięcy lat kojarzonym z egipskimi bóstwami? Oczywiście jako wyznawcy tych pogańskich bałwanów. Czy prawdziwy chrześcijanin chciałby być mylony z bałwochwalcą? Raczej nie. Więc należy odrzucić symbole krzyży jako znak chrześcijaństwa, ponieważ od 6 tysięcy lat różne rodzaje krzyży zawsze były symbolami różnych bóstw. Hakenkreutz jest od co najmniej 3000 lat symbolem szczęścia w indyjskiej mitologii. W starożytnym Babilonie krzyż prosty symbolizował najbardziej krwawe bóstwa. Bóg się czymś takim brzydzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eremi, dla mnie znaczenie pojęcia BÓG wypełnia Wszystko, co JEST. Wszystko to sporo jest, bo WSZYSTKO to ENERGIA i jej Ż¶ÓÐŁA i Antyenergia, czyli samo złe/destrukcja, a NIE budulec...
   JEST oznacza dla mnie życie/postęp/budowę/rozwój...
   O Bogu z Biblii czytam sobie bardzo chętnie, ale bez tego wszystkiego, co towarzyszy osobom uzależnionym od jakiejś religii.
   NIE należę do żadnej i NIE mam zamiaru należeć, chyba,że KTOŚ wymyśli religię akceptacji/aprobaty i uznania dla człowieka.
   Krzyż ma swoją starodawną historię i został zapożyczony do katolicyzmu przez jego twórcę, czyli cesarza Konstantyna( jak niemal wszystko inne) od Egipcjan i inszych.
   A w ogóle to bardzo, bardzo cieszę się,że wróciłáś.Serdeczności.

   Usuń
  2. Vitay...:)
   Ja też się cieszę, że Onet już mnie nie prześladuje i mogę powrócić do swego blogowego domu.
   Zgadzam się co do tego, że Bóg to energia a nie materia. Ale reprezentuje tylko to, co dobre, co korzystne. Wszystko, co się wiąże z destrukcją, odrzuca, nienawidzi i nie życzy sobie, żeby Mu to przypisywać czy kojarzyć z czymś, co służy czy służyło niecnym celom.
   Piszesz: "NIE należę do żadnej i NIE mam zamiaru należeć, chyba,że KTOŚ wymyśli religię akceptacji/aprobaty i uznania dla człowieka."
   Takim Bogiem jest jedyny prawdziwy Bóg, który w Biblii dokładnie określił jak mamy postępować i Go czcić. Większość religii przeinaczyła to, co Bóg zamieścił w Piśmie Świętym i przez te bezsensowne wywody zraziła masę ludzi i zraża coraz więcej. Logika podpowiada, że gadają bzdury.
   Dlatego ja również te wszystkie religie nominalnego chrześcijaństwa sobie podarowałam i opieram się tylko na Piśmie Świętym. Co szczerze polecam. Włosy się na głowie jeżą, gdy się na własne oczy zobaczy, jak zbezcześcili prawa Boże i jak je łamią. Choćby nakaz z 1 Listu do Tymoteusza 3:1-5, gdzie pisze, że przewodzący ludowi Bożemu (czyli księża, popi, starsi, kapelani, biskupi, pastorzy czy jak tam jeszcze ich nazwać) mają mieć żony i dzieci. Bo jeśli nie nauczą się zarządzać małą grupką społeczeństwa - własną rodziną, to jak sobie poradzą z większą grupą (parafią, zborem)? A w 2Księdze Mojżeszowej (Wyjścia) w rozdziale 20:17 podane jest 10 Przykazań. Niestety są inne od tych, których uczy KK. Wynika z tego, co czytamy w Biblii, że księża wywalili drugie przykazanie, bi nie było im na rękę. I między innymi o te dwie sprawy wybuchł spór wzniecony przez Lutra i Kalwina i nastała reformacja.

   O jaki event Ci chodzi? Nie rozumiem. Eventy są w grach komputerowych...:D
   Wierszy nie wydaję w tomikach. Nikt też się do tego nie pokusił. Może i dobrze...:D
   A żadne pytanie nie jest złe. Wszystko, co ludzkie, nie jest nam obce przecież...:D
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Eremi, chyba wezmę przykład z Ciebie i wrócę na blog z BRATNIMI DUSZAMI", czyli z kwestią, dla której w ogóle rozpoczęłam blogowanie.
   Póki co - dumam czy bratnia duszą to nasze złudzenie, pragnienie czy może zwykła potrzeba życia duchowego.Dumam w kontekście mojej Bratniej Duszy i nadziwić się NIE mogę,że wybrzydzam, bo Dusza jest rogata i polityczna.Uwagę moją skupiam na tym, co nazywamy własną jażnią,czyli w obszarze, gdzie buzują wszystkie możliwe przeciwieństwa i sprzeczności. Gdy tylko uda mi się wygramowlić z tych sprzeczności - natychmiast pojawi się coś lepszego, czyli jakaś mocniejsza energetyka.
   Marzy mi się szukanie, to oczywiste, ale podobałoby mi się zobaczyć jakiś drobny przebłysk ...Kropka, bo chyba za bardzo się z rana rozmarzyłam.Serdeczności.

   Usuń
 4. Mnie się nie spieszy, Dobrochno. Jeszcze 3 latka do emerytury...
  serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzeju, właśnie sobie uświadomiłam jak bardzo lubię powroty.Tak bardzo się cieszę,że wróciłeś,że aż się wzruszyłam. W dodatku to jeszcze pomyślałam sobie,że może coś skrobnę.Serdeczności.

   Usuń
 5. Zaszliśmy daleko w podlizywaniu się biskupom. Już wprowadzenie religii do szkół było wielkim błędem. teraz z tego kręgu nie wyjdziemy bez protestu wiernych. Wszystko im się kojarzy z obraza uczuć. Nie ma mądrego premiera i długo nie będzie , bo w tym zakresie, nawet SLD bierze udział w wyścigu do konfesjonału. Szkoda. Najserdeczniej pozdrawiam. Cieszę się, ze jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, Lotko.Masz rację- w podlizywaniu się biskupom to chyba już wszelkie rekordy pobiliśmy.Także samo w "obrażaniu uczuć" religijnych, jakby takie w ogóle istniały realnie i mogły podlegać ochronie prawnej.
  Protest wiernych!
  Protestują.Wiernych , czyli chodzących do kościołów jest ok.40% oficjalnie, czyli w/g statystyk kościelnych.W/g mnie - znacznie mniej, ale wciąż są ubezwłasnowolnieni do stopnia tak szalonego,że gdy z ambony spadnie nakaz" głosujcie tylko na katolików - to głosują na PSL, bo " to sa wszystko katoliki".Tak zrobiło 30 % wyborców właśnie i to jest właśnie skutek zniewolenia.Serdeczności.,

  OdpowiedzUsuń
 7. Love your style you look gorgeous!Share collocation more popular fashion accessories!
  louisvuittonlvbag http://www.2015baglvlouisvuitton.com
  cocobag
  lvbagukshop  http://www.parajumpersoutletcollection.com
  hollisteroutletestore
  heygoodtimes  http://www.lvbagukshop.com
  louisvuittonshop
  handbagshops http://www.2015chanelshops.com
  shoplvbags  
  shopmcQueenbags http://www.2015cocobag.com
  Vivienne Westwoodmaikun
  topbagshops http://www.2015shopslvbag.com

  OdpowiedzUsuń